PCI-PAL PLC
PCI Pal ontwikkelt cloudsoftware die kaartgegevens afschermt voor medewerkers van contactcentra.
Overzicht
Laatste resultaten
jul–dec 2025 · Gerapporteerd in GBP
Laatste financiële publicatie
Update over publicatie jaarresultaten 2026
Beleggingsthese
Getekende abonnementen moeten actieve, winstgevende omzet worden
European Tech Equities-analyse ·
Betaalbeveiliging kan via gevestigde partners worden verkocht
PCI-PAL PLC levert software voor veilige betalingen aan contactcenters en vergelijkbare klantinteracties. Distributiepartners kunnen het product aanbieden naast systemen die klanten al gebruiken. De beleggingsthese is dat deze route terugkerende omzet opbouwt zonder een even grote eigen verkooporganisatie, mits integraties en klantstarts tegen beheersbare kosten verlopen.
BT vergroot het bereik naar klanten
PCI Pal maakte in september bekend dat BT zijn nieuwe verkooppartner is, na een overeenkomst in maart. Via die relatie waren al de eerste klanten binnengehaald. De dienst voor veilige betalingen krijgt zo een extra route naar contactcenters en zakelijke communicatie. Dat ondersteunt groei via partners, al noemde het bericht geen omzetbedrag. Gecontracteerde klanten moeten nog actief worden voordat hun volledige abonnementsbijdrage zichtbaar wordt.
Het relevante budget gaat naar veilige klantinteractie
Groeiende digitale betalingen in het VK en het eurogebied houden betalingsverwerking belangrijk, maar de totale waarde van kaarttransacties is niet de markt van PCI Pal. Het verkoopt software rond klantinteracties en houdt geen vergoeding op elke kaartbetaling in. De halfjaaromzet omvatte £7,3 miljoen uit het VK en £3,4 miljoen uit de VS. Adoptie door internationale partners geeft een directer groeisignaal dan een wereldwijde betaalprognose.
De jaarrekening is nog niet afgerond
Op 16 september stelde PCI Pal de jaarresultaten 2026 uit vanwege onderzoek naar omzetverantwoording en bijbehorende auditpunten. Het management verwachtte nog steeds minstens £24,6 miljoen omzet en minstens £1,1 miljoen aangepaste EBITDA, onder voorbehoud van controle. Dit zijn voorlopige minimumverwachtingen, geen afgeronde cijfers. De meest recente volledige rekening blijft die over het halfjaar tot december 2025, met een operationeel verlies van £0,8 miljoen en £2,6 miljoen kasgeld. De uitkomst van de audit is daarom belangrijk voor de beleggingscase.
Gecontracteerde ARR weegt niet even zwaar als kasmiddelen
Een multiple op terugkerende omzet moet rekening houden met implementatietijd, klantbehoud, klantconcentratie en onderhoudskosten van integraties. De grootste klant leverde 17% van de halfjaaromzet. De beleggingsthese wordt sterker wanneer de gecontracteerde portefeuille actieve abonnementen en wettelijke winst oplevert. Dan hoeft de waardering minder toekomstige uitvoering te veronderstellen.
Wat de beleggingsthese zou verzwakken
- Via partners gesloten contracten kosten meer tijd of geld om te activeren dan verwacht.
- Een grote klant vermindert gebruik of een belangrijke partner kiest een andere betaalbeveiligingsleverancier.
- Terugkerende omzet groeit zonder de oplopende bedrijfskosten te dekken.
Bronnen
Financiële cijfers
Het bedrijf in cijfers
Laatste
Resultatenrekening
| Over de periodeGBP miljoen | H1 FY 2025 | H1 FY 2026 |
|---|---|---|
| Omzet | 10,58 | 11,31 |
| Brutowinst | 9,47 | 9,85 |
| Brutomarge | 89,6% | 87,1% |
| Bedrijfsresultaat (EBIT) | -0,31 | -0,81 |
| Operationele marge | -2,9% | -7,2% |
| Nettowinst | -0,29 | -0,82 |
| Winst per aandeel (GBP) | -0,004 | -0,0113 |
Kasstromen
| Over de periodeGBP miljoen | H1 FY 2025 | H1 FY 2026 |
|---|---|---|
| Operationele kasstroom | 0,33 | -0,49 |
| Investeringen | 0,81 | 0,99 |
| Vrije kasstroom | -0,48 | -1,48 |
Balans
| Per einde periodeGBP miljoen | H1 FY 2025 | H1 FY 2026 |
|---|---|---|
| Geldmiddelen | 4,00 | 2,61 |
| Totale activa | 14,70 | 15,52 |
| Totale verplichtingen | 16,74 | 17,50 |
| Eigen vermogen | -2,04 | -1,98 |
Bronnen en details
Elk overzicht behoudt zijn verslagperiode. Grafieken gebruiken vergelijkbare perioden en dezelfde boekhoudkundige basis; een streepje betekent dat het cijfer niet op European Tech Equities is geverifieerd.
Berekend: marges = winst ÷ omzet; vrije kasstroom = operationele kasstroom minus investeringen; nettoschuld = schuld minus kasgeld; verplichtingen = activa minus eigen vermogen. De bedrijfsspecifieke toelichting vermeldt wat onder schuld valt. Negatieve nettoschuld betekent een nettokaspositie. Kwartaalstromen betreffen elk afzonderlijk kwartaal; balanscijfers gelden per einde periode.
Halfjaarverslag, p. 9–12. Het boekjaar eindigt op 30 juni. Winst per aandeel is omgerekend van pence naar Britse ponden. Verplichtingen omvatten vooruitontvangen klantbetalingen. Schuld omvat de leaseverplichtingen uit de jaarrekening, met behoud van de balansdatum in juni. De definitieve cijfers over boekjaar 2026 zijn uitgesteld wegens onderzoek naar omzetverantwoording en bijbehorende controlekwesties; hier staan de eerder gepubliceerde cijfers.
Jaarlijks
Resultatenrekening
Kasstromen
Balans
Bronnen en details
Elk overzicht behoudt zijn verslagperiode. Grafieken gebruiken vergelijkbare perioden en dezelfde boekhoudkundige basis; een streepje betekent dat het cijfer niet op European Tech Equities is geverifieerd.
Berekend: marges = winst ÷ omzet; vrije kasstroom = operationele kasstroom minus investeringen; nettoschuld = schuld minus kasgeld; verplichtingen = activa minus eigen vermogen. De bedrijfsspecifieke toelichting vermeldt wat onder schuld valt. Negatieve nettoschuld betekent een nettokaspositie. Kwartaalstromen betreffen elk afzonderlijk kwartaal; balanscijfers gelden per einde periode.
Halfjaarverslag, p. 9–12. Het boekjaar eindigt op 30 juni. Winst per aandeel is omgerekend van pence naar Britse ponden. Verplichtingen omvatten vooruitontvangen klantbetalingen. Schuld omvat de leaseverplichtingen uit de jaarrekening, met behoud van de balansdatum in juni. De definitieve cijfers over boekjaar 2026 zijn uitgesteld wegens onderzoek naar omzetverantwoording en bijbehorende controlekwesties; hier staan de eerder gepubliceerde cijfers.
Halfjaarlijks
Resultatenrekening
| Over de periodeGBP miljoen | H1 FY 2025 | H1 FY 2026 |
|---|---|---|
| Omzet | 10,58 | 11,31 |
| Brutowinst | 9,47 | 9,85 |
| Brutomarge | 89,6% | 87,1% |
| Bedrijfsresultaat (EBIT) | -0,31 | -0,81 |
| Operationele marge | -2,9% | -7,2% |
| Nettowinst | -0,29 | -0,82 |
| Winst per aandeel (GBP) | -0,004 | -0,0113 |
Kasstromen
| Over de periodeGBP miljoen | H1 FY 2025 | H1 FY 2026 |
|---|---|---|
| Operationele kasstroom | 0,33 | -0,49 |
| Investeringen | 0,81 | 0,99 |
| Vrije kasstroom | -0,48 | -1,48 |
Balans
| Per einde periodeGBP miljoen | H1 FY 2025 | H1 FY 2026 |
|---|---|---|
| Geldmiddelen | 4,00 | 2,61 |
| Totale activa | 14,70 | 15,52 |
| Totale verplichtingen | 16,74 | 17,50 |
| Eigen vermogen | -2,04 | -1,98 |
Bronnen en details
Elk overzicht behoudt zijn verslagperiode. Grafieken gebruiken vergelijkbare perioden en dezelfde boekhoudkundige basis; een streepje betekent dat het cijfer niet op European Tech Equities is geverifieerd.
Berekend: marges = winst ÷ omzet; vrije kasstroom = operationele kasstroom minus investeringen; nettoschuld = schuld minus kasgeld; verplichtingen = activa minus eigen vermogen. De bedrijfsspecifieke toelichting vermeldt wat onder schuld valt. Negatieve nettoschuld betekent een nettokaspositie. Kwartaalstromen betreffen elk afzonderlijk kwartaal; balanscijfers gelden per einde periode.
Halfjaarverslag, p. 9–12. Het boekjaar eindigt op 30 juni. Winst per aandeel is omgerekend van pence naar Britse ponden. Verplichtingen omvatten vooruitontvangen klantbetalingen. Schuld omvat de leaseverplichtingen uit de jaarrekening, met behoud van de balansdatum in juni. De definitieve cijfers over boekjaar 2026 zijn uitgesteld wegens onderzoek naar omzetverantwoording en bijbehorende controlekwesties; hier staan de eerder gepubliceerde cijfers.
Prestaties
Over deze cijfers
Datums verwijzen naar de oorspronkelijke rapporten. Balken vergelijken dezelfde periode een jaar eerder, op een consistente boekhoudkundige basis. Pijlen tonen of het cijfer steeg of daalde, niet of dit goed of slecht is voor het bedrijf.
Onderzoek & updates
Interviews
Interviews volgen binnenkort
Er zijn nog geen interviews met PCI-PAL PLC gepubliceerd.
Bronnen
Bronnen & peildata
Cijfers verwijzen naar bedrijfspublicaties en behouden hun verslagperiode. Aandelenkoersen hebben een eigen slotdatum.
H1 FY 2026 · Gepubliceerd 3 mrt 2026 · Gecontroleerd 14 sep 2026
FY 2025 · Gepubliceerd 9 sep 2025 · Gecontroleerd 27 okt 2026
Gecontroleerd 2026-09-14
Gecontroleerd 2026-09-14
Gecontroleerd 2026-10-23
Gecontroleerd 2026-10-23
Gecontroleerd 2026-09-14
