Fabasoft AG
Fabasoft ontwikkelt cloudsoftware voor documenten, werkprocessen en zoeken binnen organisaties.
Overzicht
Laatste resultaten
apr–jun 2026 · Gerapporteerd in EUR
Laatste financiële publicatie
Resultaten Q1 2026/27
Beleggingsthese
Groei van terugkerende softwareomzet begint de kostenbasis te dragen
European Tech Equities-analyse ·
Betrouwbare informatie bruikbaar maken binnen organisaties
Fabasoft AG verkoopt software waarmee organisaties documenten beheren, informatie vinden en bedrijfsprocessen uitvoeren. AI kan die systemen nuttiger maken als zij binnen toegangsrechten en bestaande informatiestructuren werkt. De beleggingsthese is dat klanten Fabasoft- en Mindbreeze-producten steeds vaker terugkerend gebruiken, zodat productontwikkeling over een grotere geïnstalleerde klantenbasis wordt verdeeld.
Het eerste kwartaal toont operationele schaalvoordelen
In april–juni 2026, het eerste kwartaal van boekjaar 2026/27, groeide de omzet 19,7% tot €25,4 miljoen. De terugkerende omzet steeg van €12,7 miljoen naar €15,2 miljoen en EBIT van €2,4 miljoen naar €5,3 miljoen. Die combinatie ondersteunt de beleggingsthese directer dan een AI-productaankondiging, omdat zij herhaalde inkomsten verbindt met betere gerapporteerde winstgevendheid.
Digitale budgetten helpen pas als klanten de toepassing kiezen
Gartner voorspelt wereldwijde software-uitgaven van US$1,468 biljoen in 2026. Het Europese Digital Europe-werkprogramma van €1,3 miljard voor 2025–2027 ondersteunt ook AI-gebruik, cloud- en data-infrastructuur. Die budgetten zijn veel breder dan de markt van Fabasoft. De kans ligt in concrete implementaties voor informatiebeheer en extra terugkerend gebruik, in concurrentie met andere platforms en interne projecten waaraan klanten hun budget kunnen besteden.
Kasstroom vraagt een langere blik dan één kwartaal
De operationele kasstroom in april–juni was €1,3 miljoen, lager dan EBIT, terwijl aankopen van materiële en immateriële activa €1,4 miljoen bedroegen. De kaspositie van €40,3 miljoen in juni geeft middelen, maar mag het tijdsverschil tussen winst en betalingen niet verhullen. Volgende kwartalen moeten tonen dat terugkerende groei zowel doorlopende ontwikkeling als klantenondersteuning financiert.
Terugkerende groei telt zwaarder dan een AI-label
Verlengingsomzet, extra klantbestedingen en houdbare kasstroommarges vormen een betere onderbouwing voor een premie dan aannemen dat elke AI-functie nieuwe omzet creëert. Het huidige kwartaal is veelbelovend, maar de winst op jaarbasis doortrekken negeert timing en mix. De beleggingsthese wordt sterker wanneer de grotere terugkerende omzetbasis consequent de bedrijfskosten draagt en na investeringen geld overlaat.
Wat de beleggingsthese zou verzwakken
- Klanten gebruiken nieuwe AI-functies zonder voldoende extra vergoedingen te betalen om de kosten te dekken.
- Grotere platforms verdringen specialistische toepassingen of beperken uitbreiding bij klanten.
- Sterke kwartaalwinsten leveren geen duurzame kasstroom over het hele boekjaar op.
Bronnen
Financiële cijfers
Het bedrijf in cijfers
Laatste
Resultatenrekening
| Over de periodeEUR miljoen | Q1 2025/26 | Q1 2026/27 |
|---|---|---|
| Omzet | 21,20 | 25,36 |
| Bedrijfsresultaat (EBIT) | 2,41 | 5,30 |
| Operationele marge | 11,4% | 20,9% |
| Nettowinst | 1,71 | 3,78 |
| Winst per aandeel (EUR) | 0,15 | 0,35 |
Kasstromen
| Over de periodeEUR miljoen | Q1 2025/26 | Q1 2026/27 |
|---|---|---|
| Operationele kasstroom | -0,52 | 1,28 |
| Investeringen | 1,09 | 1,43 |
| Vrije kasstroom | -1,61 | -0,15 |
Balans
| Per einde periodeEUR miljoen | Q1 2025/26 | Q1 2026/27 |
|---|---|---|
| Geldmiddelen | 32,29 | 40,34 |
| Totale schuld | — | 18,74 |
| Nettoschuld / (nettokas) | — | -21,60 |
| Totale activa | — | 106,14 |
| Totale verplichtingen | — | 61,33 |
| Eigen vermogen | — | 44,81 |
Bronnen en details
Elk overzicht behoudt zijn verslagperiode. Grafieken gebruiken vergelijkbare perioden en dezelfde boekhoudkundige basis; een streepje betekent dat het cijfer niet op European Tech Equities is geverifieerd.
Q1 2025/26 · Three-month report 2026/27, pp. 33–34
Berekend: marges = winst ÷ omzet; vrije kasstroom = operationele kasstroom minus investeringen; nettoschuld = schuld minus kasgeld; verplichtingen = activa minus eigen vermogen. De bedrijfsspecifieke toelichting vermeldt wat onder schuld valt. Negatieve nettoschuld betekent een nettokaspositie. Kwartaalstromen betreffen elk afzonderlijk kwartaal; balanscijfers gelden per einde periode.
Driemaandsverslag 2026/27, p. 33–34. Het boekjaar eindigt op 31 maart. Vrije kasstroom is hier operationele kasstroom minus aankopen van materiële en immateriële activa. Kwartaalcijfers zijn niet omgerekend naar jaarcijfers. Schuld omvat gerapporteerde leningen en leaseverplichtingen, exclusief handels- en overige operationele schulden.
Per kwartaal
Resultatenrekening
| Over de periodeEUR miljoen | Q1 2025/26 | Q1 2026/27 |
|---|---|---|
| Omzet | 21,20 | 25,36 |
| Bedrijfsresultaat (EBIT) | 2,41 | 5,30 |
| Operationele marge | 11,4% | 20,9% |
| Nettowinst | 1,71 | 3,78 |
| Winst per aandeel (EUR) | 0,15 | 0,35 |
Kasstromen
| Over de periodeEUR miljoen | Q1 2025/26 | Q1 2026/27 |
|---|---|---|
| Operationele kasstroom | -0,52 | 1,28 |
| Investeringen | 1,09 | 1,43 |
| Vrije kasstroom | -1,61 | -0,15 |
Balans
| Per einde periodeEUR miljoen | Q1 2025/26 | Q1 2026/27 |
|---|---|---|
| Geldmiddelen | 32,29 | 40,34 |
| Totale schuld | — | 18,74 |
| Nettoschuld / (nettokas) | — | -21,60 |
| Totale activa | — | 106,14 |
| Totale verplichtingen | — | 61,33 |
| Eigen vermogen | — | 44,81 |
Bronnen en details
Elk overzicht behoudt zijn verslagperiode. Grafieken gebruiken vergelijkbare perioden en dezelfde boekhoudkundige basis; een streepje betekent dat het cijfer niet op European Tech Equities is geverifieerd.
Q1 2025/26 · Three-month report 2026/27, pp. 33–34
Berekend: marges = winst ÷ omzet; vrije kasstroom = operationele kasstroom minus investeringen; nettoschuld = schuld minus kasgeld; verplichtingen = activa minus eigen vermogen. De bedrijfsspecifieke toelichting vermeldt wat onder schuld valt. Negatieve nettoschuld betekent een nettokaspositie. Kwartaalstromen betreffen elk afzonderlijk kwartaal; balanscijfers gelden per einde periode.
Driemaandsverslag 2026/27, p. 33–34. Het boekjaar eindigt op 31 maart. Vrije kasstroom is hier operationele kasstroom minus aankopen van materiële en immateriële activa. Kwartaalcijfers zijn niet omgerekend naar jaarcijfers. Schuld omvat gerapporteerde leningen en leaseverplichtingen, exclusief handels- en overige operationele schulden.
Prestaties
Over deze cijfers
Datums verwijzen naar de oorspronkelijke rapporten. Balken vergelijken dezelfde periode een jaar eerder, op een consistente boekhoudkundige basis. Pijlen tonen of het cijfer steeg of daalde, niet of dit goed of slecht is voor het bedrijf.
Onderzoek & updates
Fabasoft AG - Veröffentlichung einer Kapitalmarktinformation (Aktienrückkauf)
Fabasoft AG beschließt Aktienrückkauf | 19:14 Uhr (MESZ)
Fabasoft AG, Veröffentlichung der Mitteilung nach § 135 Abs. 3 BörseG (eigene Aktien)
Fabasoft AG, Veröffentlichung der Mitteilung nach § 40 Abs. 1 Satz 2 WpHG (eigene Aktien)
Fabasoft startet erfolgreich ins neue Geschäftsjahr
Bedrijfspublicaties
Fabasoft AG · Q1 2026/27 financial report
Interviews
Interviews volgen binnenkort
Er zijn nog geen interviews met Fabasoft AG gepubliceerd.
Bronnen
Bronnen & peildata
Cijfers verwijzen naar bedrijfspublicaties en behouden hun verslagperiode. Aandelenkoersen hebben een eigen slotdatum.
Q1 2026/27 · Gepubliceerd 13 aug 2026 · Gecontroleerd 14 sep 2026
Gecontroleerd 2026-09-14
Gecontroleerd 2026-09-14
Gecontroleerd 2026-09-14
Gecontroleerd 2026-09-14
