AT&S Austria Technologie & Systemtechnik AG
AT&S maakt chipsubstraten en complexe printplaten die processors en andere elektronische onderdelen verbinden in computers, telefoons, voertuigen en industriële apparatuur.
Overzicht
Laatste resultaten
apr–jun 2026 · Gerapporteerd in EUR
Laatste financiële publicatie
Resultaten eerste kwartaal 2026/27
Beleggingsthese
Geavanceerde chipverbindingen vragen grote fabrieksinvesteringen
European Tech Equities-analyse ·
De beleggingsgedachte
De gedachte achter AT&S is dat grotere processors met meer chiplets waardevollere verbindingen nodig hebben. Het bedrijf kan complexere substraten verkopen. Het rendement voor aandeelhouders hangt vervolgens af van productieopbrengst, prijzen en het rendement op nieuwe fabrieken.
Bewijs van gebruik
De overeenkomst met Marvell uit september noemt de tweede klant achter de uitbreiding in Kulim, naast AMD. Langlopende klantafspraken bieden meer houvast dan algemene belangstelling voor AI. Ze moeten zich nog vertalen in winstgevende productie.
De vraag achter de groei
De omzet over april–juni 2026 groeide 37,5% tot €548,7 miljoen. AT&S wees op hogere volumes en betere prijzen. De printplaatactiviteiten leveren ook aan telefoons, voertuigen en industrie. De vraag is dus breder en cyclischer dan het beeld van een puur AI-bedrijf suggereert.
Winst en kasstromen
De operationele winst in Q1 bedroeg €73,4 miljoen en de totale nettowinst €40,9 miljoen. De operationele kasstroom van €39,9 miljoen dekte €36,1 miljoen aan bruto kasinvesteringen, al nam het werkkapitaal geld op. Het voorgaande boekjaar kende een nettoverlies van €25,6 miljoen, ondanks €413,7 miljoen positieve operationele kasstroom.
Aannames in de waardering
De beurswaarde van €6,02 miljard op 27 oktober 2026 komt overeen met ongeveer 3,4 keer de omzet over 2025/26. Dat is een gedateerde vergelijking, geen winstmultiple of koersdoel. Het jaarverlies, de grote financiële verplichtingen en hybride financiering maken toekomstige kasopbrengsten en mogelijke verwatering belangrijk voor de waardering.
Wat de beleggingsthese zou verzwakken
- Fabrieksuitbreiding vraagt geld voordat alle capaciteit verkoopbare producten levert. Vertraging of een lage productieopbrengst kan het rendement drukken.
- Vraag en prijzen kunnen snel omslaan, terwijl enkele grote klanten de bezetting beïnvloeden.
- Hybride financiering staat buiten de schuld, maar brengt uitkeringen en bij de converteerbare variant mogelijke verwatering mee.
Bronnen
- AT&S IC substrates
- Kulim expansion, 15 June 2026
- Marvell capacity agreement, 22 September 2026
- Q1 results and outlook, 4 August 2026
- AT&S Annual Report 2025/26, published 11 June 2026
- AT&S first-quarter report 2026/27, 4 August 2026
- AT&S market capitalisation, 27 October 2026
- Redemption announcement, 8 October 2026
Financiële cijfers
Het bedrijf in cijfers
Laatste
Resultatenrekening
| Over de periodeEUR miljoen | Q1 2025/26 | Q1 2026/27 |
|---|---|---|
| Omzet | 398,93 | 548,70 |
| Brutowinst | 22,10 | 121,91 |
| Brutomarge | 5,5% | 22,2% |
| EBITDA | 70,61 | 165,00 |
| EBITDA-marge | 17,7% | 30,1% |
| Bedrijfsresultaat (EBIT) | -16,30 | 73,36 |
| Operationele marge | -4,1% | 13,4% |
| Nettowinst | -55,87 | 40,85 |
| Winst per aandeel (EUR) | -1,55 | 0,93 |
Kasstromen
| Over de periodeEUR miljoen | Q1 2025/26 | Q1 2026/27 |
|---|---|---|
| Operationele kasstroom | 183,99 | 39,91 |
| Investeringen | 53,98 | 36,10 |
| Vrije kasstroom | 130,00 | 3,81 |
Balans
| Per einde periodeEUR miljoen | FY 2025/26 | Q1 2026/27 |
|---|---|---|
| Geldmiddelen | 738,49 | 1.184,06 |
| Totale schuld | 2.145,83 | 2.173,39 |
| Nettoschuld / (nettokas) | 1.407,34 | 989,33 |
| Totale activa | 4.651,34 | 5.246,75 |
| Totale verplichtingen | 3.600,10 | 3.726,39 |
| Eigen vermogen | 1.051,24 | 1.520,36 |
Bronnen en details
De laatste volledige cijfers betreffen april–juni 2026. Het halfjaarverslag staat gepland voor 5 november 2026.
Elk overzicht behoudt zijn verslagperiode. Grafieken gebruiken vergelijkbare perioden en dezelfde boekhoudkundige basis; een streepje betekent dat het cijfer niet op European Tech Equities is geverifieerd.
Berekend: marges = winst ÷ omzet; vrije kasstroom = operationele kasstroom minus investeringen; nettoschuld = schuld minus kasgeld; verplichtingen = activa minus eigen vermogen. De bedrijfsspecifieke toelichting vermeldt wat onder schuld valt. Negatieve nettoschuld betekent een nettokaspositie. Kwartaalstromen betreffen elk afzonderlijk kwartaal; balanscijfers gelden per einde periode.
IFRS-groepscijfers in miljoenen euro; gewone winst per aandeel in euro. Het boekjaar eindigt in maart. Nettowinst omvat hybridekapitaalverschaffers; winst per aandeel houdt rekening met hun aandeel. Schuld omvat leases en derivaten. Investeringen zijn bruto kasuitgaven. De winst over 2024/25 bevat de verkoop van Ansan. De boekwinst van €324,834 miljoen op de verkoop van Ansan verhoogde EBIT en EBITDA in 2024/25. Dit is geen terugkerende winstbasis.
Jaarlijks
Resultatenrekening
| Over de periodeEUR miljoen | FY 2024/25 | FY 2025/26 |
|---|---|---|
| Omzet | 1.589,63 | 1.790,78 |
| Brutowinst | 177,90 | 203,48 |
| Brutomarge | 11,2% | 11,4% |
| EBITDA | 605,68 | 418,05 |
| EBITDA-marge | 38,1% | 23,3% |
| Bedrijfsresultaat (EBIT) | 277,40 | 65,64 |
| Operationele marge | 17,5% | 3,7% |
| Nettowinst | 89,70 | -25,59 |
| Winst per aandeel (EUR) | 1,86 | -1,11 |
Kasstromen
| Over de periodeEUR miljoen | FY 2024/25 | FY 2025/26 |
|---|---|---|
| Operationele kasstroom | -74,52 | 413,72 |
| Investeringen | 416,06 | 179,42 |
| Vrije kasstroom | -490,58 | 234,30 |
Balans
| Per einde periodeEUR miljoen | FY 2024/25 | FY 2025/26 |
|---|---|---|
| Geldmiddelen | 485,08 | 738,49 |
| Totale schuld | 2.091,13 | 2.145,83 |
| Nettoschuld / (nettokas) | 1.606,05 | 1.407,34 |
| Totale activa | 4.622,12 | 4.651,34 |
| Totale verplichtingen | 3.547,17 | 3.600,10 |
| Eigen vermogen | 1.074,95 | 1.051,24 |
Bronnen en details
De laatste volledige cijfers betreffen april–juni 2026. Het halfjaarverslag staat gepland voor 5 november 2026.
Elk overzicht behoudt zijn verslagperiode. Grafieken gebruiken vergelijkbare perioden en dezelfde boekhoudkundige basis; een streepje betekent dat het cijfer niet op European Tech Equities is geverifieerd.
Berekend: marges = winst ÷ omzet; vrije kasstroom = operationele kasstroom minus investeringen; nettoschuld = schuld minus kasgeld; verplichtingen = activa minus eigen vermogen. De bedrijfsspecifieke toelichting vermeldt wat onder schuld valt. Negatieve nettoschuld betekent een nettokaspositie. Kwartaalstromen betreffen elk afzonderlijk kwartaal; balanscijfers gelden per einde periode.
IFRS-groepscijfers in miljoenen euro; gewone winst per aandeel in euro. Het boekjaar eindigt in maart. Nettowinst omvat hybridekapitaalverschaffers; winst per aandeel houdt rekening met hun aandeel. Schuld omvat leases en derivaten. Investeringen zijn bruto kasuitgaven. De winst over 2024/25 bevat de verkoop van Ansan. De boekwinst van €324,834 miljoen op de verkoop van Ansan verhoogde EBIT en EBITDA in 2024/25. Dit is geen terugkerende winstbasis.
Per kwartaal
Resultatenrekening
| Over de periodeEUR miljoen | Q1 2025/26 | Q1 2026/27 |
|---|---|---|
| Omzet | 398,93 | 548,70 |
| Brutowinst | 22,10 | 121,91 |
| Brutomarge | 5,5% | 22,2% |
| EBITDA | 70,61 | 165,00 |
| EBITDA-marge | 17,7% | 30,1% |
| Bedrijfsresultaat (EBIT) | -16,30 | 73,36 |
| Operationele marge | -4,1% | 13,4% |
| Nettowinst | -55,87 | 40,85 |
| Winst per aandeel (EUR) | -1,55 | 0,93 |
Kasstromen
| Over de periodeEUR miljoen | Q1 2025/26 | Q1 2026/27 |
|---|---|---|
| Operationele kasstroom | 183,99 | 39,91 |
| Investeringen | 53,98 | 36,10 |
| Vrije kasstroom | 130,00 | 3,81 |
Balans
| Per einde periodeEUR miljoen | Q1 2025/26 | Q1 2026/27 |
|---|---|---|
| Geldmiddelen | 772,15 | 1.184,06 |
| Totale schuld | 2.186,26 | 2.173,39 |
| Nettoschuld / (nettokas) | 1.414,11 | 989,33 |
| Totale activa | 4.515,93 | 5.246,75 |
| Totale verplichtingen | 3.639,27 | 3.726,39 |
| Eigen vermogen | 876,67 | 1.520,36 |
Bronnen en details
De laatste volledige cijfers betreffen april–juni 2026. Het halfjaarverslag staat gepland voor 5 november 2026.
Elk overzicht behoudt zijn verslagperiode. Grafieken gebruiken vergelijkbare perioden en dezelfde boekhoudkundige basis; een streepje betekent dat het cijfer niet op European Tech Equities is geverifieerd.
Berekend: marges = winst ÷ omzet; vrije kasstroom = operationele kasstroom minus investeringen; nettoschuld = schuld minus kasgeld; verplichtingen = activa minus eigen vermogen. De bedrijfsspecifieke toelichting vermeldt wat onder schuld valt. Negatieve nettoschuld betekent een nettokaspositie. Kwartaalstromen betreffen elk afzonderlijk kwartaal; balanscijfers gelden per einde periode.
IFRS-groepscijfers in miljoenen euro; gewone winst per aandeel in euro. Het boekjaar eindigt in maart. Nettowinst omvat hybridekapitaalverschaffers; winst per aandeel houdt rekening met hun aandeel. Schuld omvat leases en derivaten. Investeringen zijn bruto kasuitgaven. De winst over 2024/25 bevat de verkoop van Ansan. De boekwinst van €324,834 miljoen op de verkoop van Ansan verhoogde EBIT en EBITDA in 2024/25. Dit is geen terugkerende winstbasis.
Prestaties
Over deze cijfers
Datums verwijzen naar de oorspronkelijke rapporten. Balken vergelijken dezelfde periode een jaar eerder, op een consistente boekhoudkundige basis. Pijlen tonen of het cijfer steeg of daalde, niet of dit goed of slecht is voor het bedrijf.
Onderzoek & updates
Interviews
Interviews volgen binnenkort
Er zijn nog geen interviews met AT&S Austria Technologie & Systemtechnik AG gepubliceerd.
Bronnen
Bronnen & peildata
Cijfers verwijzen naar bedrijfspublicaties en behouden hun verslagperiode. Aandelenkoersen hebben een eigen slotdatum.
Q1 2025/26 · Gepubliceerd 4 aug 2026 · Gecontroleerd 28 okt 2026
Q1 2026/27 · Gepubliceerd 4 aug 2026 · Gecontroleerd 28 okt 2026
FY 2024/25 · Gepubliceerd 11 jun 2026 · Gecontroleerd 28 okt 2026
FY 2025/26 · Gepubliceerd 11 jun 2026 · Gecontroleerd 28 okt 2026
Gecontroleerd 2026-10-28
Gecontroleerd 2026-10-28
Gecontroleerd 2026-10-28
Gecontroleerd 2026-10-28
Gecontroleerd 2026-10-28
Gecontroleerd 2026-10-28
Gecontroleerd 2026-10-28
Gecontroleerd 2026-10-28
Gecontroleerd 2026-10-28
Gecontroleerd 2026-10-28
Gecontroleerd 2026-10-28
